Tytuł


5. Koncert Muzyki Filmowej - Sopot Film Festival 2020

5. Koncert Muzyki Filmowej - Sopot Film Festival 2020

5. Koncert Muzyki Filmowej w Sopocie w ramach 20. MFF Sopot Film Festivalu to pierwszy taki koncert w Polsce po czasie epidemicznego zamrożenia.  więcej

W tym roku odbędzie się 15 lipca w Operze Leśnej w Sopocie a w jego programie znalazły się utwory wielkich kompozytorów muzyki filmowej: Hansa Zimmera, Ramina Djawadiego, Clinta Mansela wraz z Kronos Quartet, Michaela Nymana, Stevena Prica, Vangelisa i Johanna Johannssona. Tradycyjnie zabrzmią również nowe, symfoniczne aranże takich wykonawców jak Michael Kiwanuka, Air, Son Lux i Woodkid.

To wszystko w wykonaniu Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot pod dyrekcją Rafała Janiaka w towarzystwie gościnnych muzyków i solistów, którymi w tym roku m.in. będą Paulina Przybysz i Kev Fox. Autorem aranży klasycznych będzie Artur Jurek a elektronicznych Sebastian Lipiński, związany m.in. z zespołem BYTY.

W programie wieczoru, znajdą się utwory m.in. z filmów i seriali: „Interstellar”, „Requiem dla snu”, „Źródło”, „Incepcja”, „Łowca Androidów”, „Moja miłość”, „Grawitacja”, „Nowy początek”, „Czas Apokalipsy”, „Przekleństwa niewinności”, „Gra o tron”, „Dark”, „Wielkie kłamstewka”, „Zbuntowana”. Wszystko pod wspólnym hasłem Apokalipsa czy nowy początek.

Organizatorzy koncertu: Miasto Sopot, Stowarzyszenie Kulturalne Hamulec Bezpieczeństwa, Bałtycka Agencja Artystyczna BART oraz Polska Filharmonia Kameralna Sopot

Koncert jest realizowany przy wsparciu finansowym Miasta Sopot

Więcej informacji o festiwalu: www.sff.pl

Wejście od godz.: 20:00
Początek koncertu: 21:00